Blue Mind A La Carte

A La Carte

Przygotowuję ofertę zorganizowanych pobytów well-being nad wodą zgodnie z koncepcją blue mind – wpływu wody na dobrostan człowieka.
Liczne badania przeprowadzone przez neuronaukowców wykazały, że woda obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu), spowalnia nasz oddech i tętno oraz pozwala nam delikatnie wejść w łagodny nastrój medytacyjny.

W rezultacie jesteśmy spokojniejsi, bardziej kreatywni i bardziej otwarci na interakcje z otoczeniem. Woda nie tylko przynosi ulgę na poziomie psychofizycznym, ale również sprawia, że czujemy się częścią natury i pragniemy dbać o nią tak samo jak dbamy o swoje dobre samopoczucie. 

Gotuję podróż na podstawie unikalnego, spersonalizowanego przepisu, złożonego ze składników o najwyższej jakości. 

Zgodnie z definicją turystyki well-being oferta blue mind zawiera elementy edukacyjne i rekreacyjne, których zadaniem jest zaspokojenie potrzeb poznawczych, równowaga ciała, duszy i umysłu oraz pozytywny wpływ na otoczenie. Celem pobytu jest doświadczanie wyjątkowych przeżyć w relacji z lokalnymi gospodarzami i dostawcami usług. Odbierając otoczenie wszystkimi zmysłami czerpiemy największe korzyści. Nasz wypoczynek jest wtedy najbardziej efektywny.
Oferta blue mind jest przygotowywana a la carte, w wielu wariantach do wyboru, na podstawie wywiadu z klientem.

Moimi gośćmi są grupy z segmentu family and friends, grupy z programem rozwojowym i treningowym, np. joga, mindfulness – redukcja stresu, arteterapia, naturoterapia, ekoterapia – detox, active holidays, kobiece wypady typu beautiful ladies club, silversi – aktywne grupy 50+, kulinarne grupy warsztatowe, wyjazdy grup tanecznych, slow life club, single oraz integracyjne wyjazdy firmowe.

A La Carte

Nocleg W Przytulnym Obiekcie,
Zanurzonym W Naturę​

W szczególności wybieram nocleg w hotelu lub pensjonacie, stosującym dobre praktyki zrównoważonego rozwoju oraz gwarantującym bezpieczeństwo, komfort oraz niezapomniane przeżycia.
Gościnność, otwartość i umiejętność nawiązania pozytywnej relacji z moimi gośćmi są podstawowymi kryteriami wyboru. Ważna jest również kreatywność w przygotowaniu specjalnej oferty komplementarnej oraz elastyczność i współpraca w zbudowaniu wyjątkowego programu well-being na bazie usług oferowanych przez obiekt. Z największą przyjemnością zapoznaję obiekty z koncepcją blue mind i zachęcam do jej stosowania. Usługi spa, basen czy inne propozycje odnowy biologicznej są dodatkowym atutem. Chętnie korzystam z profesjonalnych doradców wellness.

Kuchnia Inspirowana Wodą

Oferuję miejsca serwujące lokalne specjały, przygotowane ze zdrowych składników z troską o naturę. Preferuję dania wegetariańskie, rybne oraz kuchnię less waste i non waste. Możliwość interakcji z obsługą, wspólne gotowanie, warsztaty kulinarne, inspirujące spotkania o tematyce kulinarnej wzbogacają przeżycia gości. Spotkanie przy stole jest okazją do dzielenia się wrażeniami, emocjami i czerpania przyjemności z przebywania ze współbiesiadnikami.
Chętnie współpracuję z podmiotami ekonomii społecznej, które przygotowują posiłki z sercem i wspierają osoby z niepełnosprawnościami, dając im szansę współuczestniczenia w programach Blue mind a la carte. Pobyt w nowym miejscu jest okazją do odkrycia smaków i wsparcia lokalnych producentów. Piknik na plaży czy posiłek na wodzie dostarczą nowych emocji i zaostrzą apetyt na kolejne przeżycia.

A La Carte
A La Carte

Blue Mind W Praniu

Nieodłącznym elementem autorskiego programu jest praktykowanie blue mind. Spersonalizowana oferta jest dostosowana do potrzeb grupy oraz możliwości otoczenia.
Coraz więcej badań pokazuje, jak jeden z najcenniejszych i prawie wszechobecnych zasobów naszej planety – woda – może uczynić nas szczęśliwszymi, zdrowszymi i lepiej przygotowanymi na codzienne wyzwania.
Koncepcja blue mind została uznana za „trend wellness” przez tak różne źródła, jak Fox News, Conde Nast Traveler i największy indyjski magazyn kobiecy Femina.
„Woda bez względu na to, czy jest to morze, jezioro, rzeka, basen, fontanna, wanna, kałuża, strumyk, czy spacer w deszczu to najlepszy sposób na wciśnięcie przycisku resetowania” – mówi dr Wallace J. Nichols.

Rekreacja W Niebieskiej Przestrzeni

Przyjemność z ruchu na świeżym powietrzu, zanurzenie się w wodzie, kontemplowanie piękna natury, kojący dźwięk fal, widoki, powolnie smakowany czas dla siebie, dbanie o komfort i niezapomniane spotkania z innymi gośćmi na wspólnych wycieczkach gwarantują udany wypoczynek.
Proponuję jak najwięcej okazji do dzielenia się emocjami w wyjątkowych okolicznościach przyrody, najczęściej w pobliżu wody i na wodzie. Rekreacja związana z wodą jest stałym punktem programów Blue mind a la carte.
Organizuję relaksujące spacery i wycieczki rowerowe z lokalnymi przewodnikami – pasjonatami. Niespiesznie poznajemy okolicę, smakujemy potrawy wprost od lokalnych producentów żywności, odwiedzamy lokalnych twórców rękodzieła i artystów. Zachęcamy do nauki nowych umiejętności podczas licznych warsztatów np. less and zero waste, kosmetyki i świece naturalne, kuchnia non waste, pieczenie chleba, testowanie polskich win, cydrów i serów. Stwarzam jak najwięcej okazji do poznania lokalnych zwyczajów, tradycji i kultury. Korzystanie z lokalnych atrakcji i zakupy u lokalnych producentów są naszym wkładem w rozwój i ekonomię danego miejsca.

A La Carte
A La Carte
Konferencje W Koncepcji Blue Mind

Zapraszam firmy do przewietrzenia głów i naładowania akumulatorów podczas wyjazdów nad morze, jezioro czy rzekę. Przekonacie się, że jest to najlepsza inwestycja w well-being, a równanie H2H (human to human -człowiek do człowieka) + H2O przynosi najbardziej pożądany efekt.
Na wyjazdy firmowe wybieram obiekty z dużym potencjałem do zrealizowania programów typu aktywna konferencja, konferencja w plenerze, spotkania na jachcie, regaty, przygody na wodzie itp.
Spotkania firmowe mają nieodłączny element praktyki blue mind, która jest szczególnie potrzebna pracownikom przeciążonym obowiązkami, zestresowanym, zmęczonym praca zdalną i spragnionym kontaktu z naturą. Oddziałując na wszystkie bodźce stworzymy warunki do efektywnej regeneracji. Wspólne doświadczanie stworzy wspólnotę, którą trudno zbudować w warunkach pracy rozproszonej.
Pracownicy tęsknią za kontaktami offline, czują nieodpartą chęć zabawy i spontanicznego ruchu w grupie. Wyjazd firmowy Blue mind a la carte doskonale uzupełni politykę well-being organizacji, ponieważ wpisuje się w nurt dbałości o dobre samopoczucie, zachowanie dobrej kondycji psychicznej i fizycznej kadry.
Zachęcam do skorzystania z oferty konferencji poza salami konferencyjnymi, w plenerze, na plaży, na wodzie, podczas inspirujących spacerów konferencyjnych wzdłuż brzegu.
Zintegruję komunikację czy tematykę spotkania z działaniami na rzecz lokalnej społeczności. W ramach aktywności CSR poznamy lokalne potrzeby, przyczynimy się do dobrostanu mieszkańców, zadbamy o zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, zostawimy po sobie wdzięczne wspomnienia i cenną, wymierną pamiątkę naszych pożytecznych działań.